Egy jól záródó, funkcionálisan megfelelően kialakított amalgám tömést nem kell azonnal cserélni, azonban fél évente ellenőrizni kell. A félelmeket és vitákat a tömőanyag higanytartalma váltja ki. Sokan úgy vélik, hogy a higany folyamatosan oldódik ki a tömésekből, más szakemberek szerint csupán a tömés készítését követő percekben oldódik, megszilárdulását követően semmilyen problémát nem okoz.
Ez utóbbit látszik megerősíteni az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 1997-ben kiadott állásfoglalása, amely szerint néhány ritka esetet és a helyi allergiás reakciókat leszámítva egyetlen kutatás sem bizonyítja a szervezetre gyakorolt káros hatását. Csere azokban az esetekben indokolt ha panaszokat észlelünk, a tömés záródása nem megfelelő, mellette szuvasodás látható, körülötte az íny gyulladt, vérzik, fémes íz jelentkezése és a már említett allergiás reakciók esetén, továbbá funkcionálisan nem megfelelő kialakításakor.
Nagy, több felszínt érintő régi amalgám tömések cseréjét alapos kivizsgálásnak kell megelőznie, szinte minden esetben, látszólag megfelelően kialakított amalgám tömés eltávolítását követően is kissebb nagyobb repedésekkel találkozunk a megmaradt fogállományban. Ez a jelenség az amalgám kötésekor jelentkező tágulásából adódik. Ezen sérült fogak “újra tömése” sokszor sikertelen eredménnyel járnak. Jól átgondolt kezelési tervvel, megfelelő anyagválasztással, a régi amalgám tömésekhez hasonló akár évtizedes tartósságot érhetünk el.
Székesfehérvár legújabb fogászati rendelőjének megnyitásával egy olyan rendelőt hoztunk létre, ami komplex ellátást nyújt, ahova az egész család bátran jöhet.
A kismamáktól kezdve, a gyerekeken át, fogszabályozás, konzerváló és fogpótlástani beavatkozások, implantálás egyetlen székesfehérvári rendelőben elérhető.